PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1099}

Żywot Briana

Life of Brian
7,9 185 559
ocen
7,9 10 1 185559
8,2 34
oceny krytyków
Żywot Briana
powrót do forum filmu Żywot Briana

Dzieki niej czlowiek moze obejrzec "Zywot Briana" bez obawy, ze zostanie ukamieniowany.

Czemu film tak bardzo kluje w oczy czesc naszego (i nie tylko) spoleczenstwa? uczono mnie na
studiach, ze czesto zdarza sie, ze najbardziej u znajomych nie lubimy cech, o ktorych
podswiadomie wiemy, ze sami mamy, np kogos bardzo denerwuje balaganiarstwo, a u niej w
domu... no wlasnie. Slyszelismy tez wszyscy, ze najwiekszymi wrogami gejow sa panowie,
ktorzy sami by chcieli (i to bynajmniej nie jest tak, ze to twierdzenie nie ma podstaw
naukowych). Podobnie tu: satyra wyszydza cechy na wyszydzenie zaslugujace. Zauwazcie, ze tu
nikt nie kpi z Jezusa - tu sie kpi z ludzi, ktorzy jako otumanione owce podazaja za Braianem,
wbrew jego tlumaczeniom i prosbom. Nie przypomina wam to czegos?

A z drugiej strony jest to szydera z tzw lewicowych oorganizacji popularnych w latach 70 ych
(starsi beda pamietac, albo mozna pogrzebac w necie). Zeby bylo smiesznie, kpina wciaz
aktualna: rozne skrajne swiatopoglady plodza w kolka dziesiatki organizacyjek, z ktorych kazda
uwaza sie za centrum wszechswiata.

Nawet nie winie osob, ktore sa bezposrednio zaangazowane w slepe ppodazanie za Brianem
(tj KK, gdby ktos sie nie doomyslil) bez cienia refkleksji, ze czuja sie urazone, ostatecznie
robimy sobie z nich jaja. Nie dziwie sie tez tym osobom, ktore gdzies zbieraja sie w piwnicach
czy na stadionach, ze czuja sie urazone. Chociaz tu mnie dziwi, ze wogole zrozumialy, ze
powinny byc urazone. ;)

ocenił(a) film na 9
zweistein

Znów nie piszesz o filmie. Jeju. Nienormalny jesteś. Może się zwierzaj na forach dla ofiar losu?

ocenił(a) film na 9
zweistein

Mam się przyzwyczaić, że atakujesz rozmówców? Żeby mnie to nie dziwiło w przyszłości?

hyrkan

Mam wrażenie, że ciebie nic nie dziwi. Podobno umiejętność dziwienia się to przypadłość ludzi inteligentnych. Ale skoro mylę się za każdym razem, kiedy coś chlapnę (co udało ci się zdemaskować), pewnie jest tak i tym razem, niestety.

ocenił(a) film na 9
zweistein

Oczywiście. I w pierwszym zdaniu, i w drugim zdaniu.

ocenił(a) film na 9
zweistein

Zatem mam się przyzwyczaić, że atakujesz rozmówców?

ocenił(a) film na 9
zweistein

Patrzysz w zapocone lusterko?

hyrkan

Nie wydaje mi się.
Proszę o kolejne pytanie, a potem, jeśli dobrze odpowiem, będziesz mógł pocałować pana.

ocenił(a) film na 9
zweistein

To co robisz z zapoconym lusterkiem?

ocenił(a) film na 9
zweistein

A kto jest twoim panem? I czemu chcesz, żebym go całował?

ocenił(a) film na 9
zweistein

Czy ten post jest o filmie?

ocenił(a) film na 9
zweistein

Czasem mnie takie trollowanie dziwi bardziej, a czasem mniej. Piszesz, żeby pisać, bez wiary w sens. Taki gimnazjalny rozpęd.

ocenił(a) film na 9
zweistein

Zdaje się, że niekiedy ludzi upominasz, bo nie piszą o filmach.

hyrkan

Wybacz, ale ciebie chyba muszę, prawda? ;)

ocenił(a) film na 9
zweistein

Siebie musisz. Mnie mógłbyś, gdyby to nie była hipokryzja. Wobec faktu, że będzie, jakoś traci to sens.

ocenił(a) film na 9
zweistein

Wybaczam.
Już pisałem, że trafne ataki mogą boleć. Ale skoro robisz coś gorszego niż ja, jeśli każdy zarzut bardziej dotyczy ciebie niż mnie, jeśli nie trafiasz ze swoimi zarzutami zupełnie, a serwujesz tylko odzywki działające na kolegów, to czym się mam przejąć? Wybaczam.

ocenił(a) film na 9
zweistein

Czy ten post jest o filmie? :)

ocenił(a) film na 9
zweistein

Tobie.

hyrkan


Co tak mało, nie leń się, trolusiu ;))

ocenił(a) film na 9
zweistein

Oj dziecko, dziecko.

hyrkan

Ciekawe refleksje filmowe.

ocenił(a) film na 9
zweistein

Czy ten post jest o filmie?

ocenił(a) film na 9
zweistein

Czy ten post jest o filmie?

ocenił(a) film na 9
zweistein

Znów o kimś i o okularach, a nic o filmie. Hipokryto.

hyrkan

Znowu niebanalna wypowiedź o filmie! Rozpieszczasz mnie.

ocenił(a) film na 9
zweistein

Czy ten post jest o filmie?

ocenił(a) film na 9
zweistein

Widzisz, w Europie była też ciągle grypa. Uważasz, że jest jedną z podstaw cywilizacji? Jeśli tak, to jeszcze wymienimy dużo innych podstaw cywilizacji, czyli wszystkiego, czego obecność nie zdławiła jakimś cudem cywilizacji. ;)

A w ogóle cywilizacji europejskiej jest bardzo mało. Dużo jest ludzi i zamieszania.

hyrkan

Bardzo Pythonowskie. Zamierzenie, czy niechcący tak ci wyszło?

ocenił(a) film na 9
zweistein

Przymiotniki małą literą.

ocenił(a) film na 9
zweistein

A teraz napisz, czy przestałeś mylić korelacje z przyczynowością, czy nadal nie wiesz, o co chodzi.

ocenił(a) film na 9
zweistein

Skądinąd możesz teraz zauważyć, jak reagujesz na zauważenie twojego błędu. Nazwałeś coś podstawą cywilizacji, bo współistniało z cywilizacją. Zauważyłem, że mylisz korelację z przyczynowością. Dla ciebie była to okazja, by zarzucić jakąś pyskówką odwracającą uwagę od tematu. :)

Rozumiesz już, czemu siebie i większość ludzi oceniam lepiej niż ciebie? Nie trzeba do tego sobie przypisywać wszechwiedzy. Załatwiasz się sam.

ocenił(a) film na 9
zweistein

Skądinąd obrazoburczość i antysystemowość muszą być wymierzone w coś. A uznałeś, że nie w chrześcijaństwo.

hyrkan

Aleś wydumał. Jaka zwykle nieco koślawo, ale przynajmniej o filmie, więc wypada mi skwapliwie pogratulować. Żebyś się tylko nie zniechęcił... ;)

Tak, jest coś. Właściwie kilka cosi/cosiów. Ale ty znajdujesz jedynie chrześcijaństwo, tak?

ocenił(a) film na 9
zweistein

- Szczek - powiedział Gaspode, mówiący pies.

Pisałem coś w rodzaju "jedynie chrześcijaństwo"? :) A może po prostu nie jesteś w stanie się doczepić, jeśli rozmówcy nie przypiszesz jakiegoś przez ciebie, a nie przez niego, sformułowanego poglądu? Ty poważnie nie jesteś w piaskownicy tylko dlatego, że zimno.

hyrkan

No to nie mędrkuj bez sensu i napisz, w co uderza film? Trzeba było od razu, zamiast przypowiastkami o pieskach się popisywać.
Bo ja napisałem - chyba zrozumiałeś - że nie tylko w religię. Zgadza się, czy znowu nie, bo nic co ja napisze, nie może się zgadzać? ;)

ocenił(a) film na 9
zweistein

Ty napisałeś, że film nie wyśmiewa chrześcijaństwa. Napisałeś też, że każda i nie każda krytyka każdej i nie każdej władzy jest i nie jest anarchistyczna, co było już szczytem słabizny. ;)

Co głupsi twoi znajomi mogą się nabierać na to, jak zmieniasz sensy dawnych wypowiedzi, by maskować sprzeczności. Ja nie bardzo.

Uznałeś, że jeśli w filmie jest postać Jezusa, to żadna inna postać tego filmu nie może symbolizować Jezusa. No wiedza i wyobraźnia na niesamowitym poziomie omułków.

ocenił(a) film na 9
zweistein

W co ten film uderza bardziej niż w chrześcijaństwo?

ocenił(a) film na 9
zweistein

Nie mędrkuj, brzdącu.

ocenił(a) film na 9
zweistein

W co twoim zdaniem uderza "Żywot Briana"?

hyrkan

Niemal we wszystko.
No, teraz masz okazję, żeby mnie zniszczyć i obśmiać. Elegancko i wyrafinowanie, tak jak to potrafisz.

ocenił(a) film na 9
zweistein

To tylko zdanie bez treści. "Niemal we wszystko" czyli w fizykę? Wszystkie gałęzie fizyki? W fizyków? W rodziny fizyków? W przemysł motoryzacyjny? W ciebie? W niemal wszystko uderza?
Nie miałeś co napisać, nie?

ocenił(a) film na 9
zweistein

A możesz napisać w kolejności, w co twoim zdaniem uderza najmocniej?

ocenił(a) film na 9
zweistein

Ty umiesz się obśmiać lepiej. A umyłeś lusterko?

ocenił(a) film na 9
zweistein

Gdybym nie wiedział, że jesteś dzieckiem, pomyślałbym, że węgorzem. Proste zdanie ci się da, a ty się wijesz, żeby przypisać rozmówcy jakieś zupełnie inne, byle potem wybrnąć. Albo z tą sprzecznością przed chwilą. Sprzeczność oczywista dla każdego, kto na logice nie pluł w kolegów kulkami z papieru, a ty brniesz i udajesz, że ci chodziło o jakieś tajemne sensy czy nonsensy, byle nawet raz nie przyznać, że błądzisz. ;)

hyrkan

Istotnie, zdania są banalnie proste, tym większy wstyd, ze ich nie rozumiesz.
Choć bardziej skłaniam się do hipotezy, że aż tak nierozgarnięty jednak nie jesteś i tylko udajesz. Widzisz, potrafię być czasem miły. Nie, nie dziękuj.

ocenił(a) film na 9
zweistein

Strasznie dziecinne te pyskówki.

ocenił(a) film na 9
zweistein

A w sumie czemu nie chcesz się przyznać, że się pomyliłeś? Twój rozmówca ówczesny wiedział. Ja też wiem. Ty też wiesz. Czy masz jakichś widzów, którym wmawiasz własną inteligencję i przed nimi musisz grać?
Bo tego rzeczywiście pojąć nie mogę, czemu w jasnej sytuacji twojego błędu brniesz. Błędu nie zamaskujesz, bo za duży. Rozmówców nie przekonasz, bo zdrowi. Możesz wyjść na ignoranta albo ignoranta zacietrzewionego i aroganckiego, z nieznanych mi powodów nie wahasz się w wyborze drugiej z opcji.

ocenił(a) film na 9
zweistein

Mieliście już w szkole elementy logiki?

ocenił(a) film na 9
zweistein

Czy to jest wypowiedź na temat filmu?

ocenił(a) film na 9
zweistein

Wymień proszę.

ocenił(a) film na 9
zweistein

Powstałby. Nawet na zamówienie władz by powstał. Byle nie krytykował tych właśnie władz, panującej religii, promowanej ideologii.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones