PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1099}

Żywot Briana

Life of Brian
7,9 185 559
ocen
7,9 10 1 185559
8,2 34
oceny krytyków
Żywot Briana
powrót do forum filmu Żywot Briana

Dzieki niej czlowiek moze obejrzec "Zywot Briana" bez obawy, ze zostanie ukamieniowany.

Czemu film tak bardzo kluje w oczy czesc naszego (i nie tylko) spoleczenstwa? uczono mnie na
studiach, ze czesto zdarza sie, ze najbardziej u znajomych nie lubimy cech, o ktorych
podswiadomie wiemy, ze sami mamy, np kogos bardzo denerwuje balaganiarstwo, a u niej w
domu... no wlasnie. Slyszelismy tez wszyscy, ze najwiekszymi wrogami gejow sa panowie,
ktorzy sami by chcieli (i to bynajmniej nie jest tak, ze to twierdzenie nie ma podstaw
naukowych). Podobnie tu: satyra wyszydza cechy na wyszydzenie zaslugujace. Zauwazcie, ze tu
nikt nie kpi z Jezusa - tu sie kpi z ludzi, ktorzy jako otumanione owce podazaja za Braianem,
wbrew jego tlumaczeniom i prosbom. Nie przypomina wam to czegos?

A z drugiej strony jest to szydera z tzw lewicowych oorganizacji popularnych w latach 70 ych
(starsi beda pamietac, albo mozna pogrzebac w necie). Zeby bylo smiesznie, kpina wciaz
aktualna: rozne skrajne swiatopoglady plodza w kolka dziesiatki organizacyjek, z ktorych kazda
uwaza sie za centrum wszechswiata.

Nawet nie winie osob, ktore sa bezposrednio zaangazowane w slepe ppodazanie za Brianem
(tj KK, gdby ktos sie nie doomyslil) bez cienia refkleksji, ze czuja sie urazone, ostatecznie
robimy sobie z nich jaja. Nie dziwie sie tez tym osobom, ktore gdzies zbieraja sie w piwnicach
czy na stadionach, ze czuja sie urazone. Chociaz tu mnie dziwi, ze wogole zrozumialy, ze
powinny byc urazone. ;)

ocenił(a) film na 9
zweistein

Może mniej o mnie, a więcej o filmach? Hipokryto. :)

hyrkan

Jasne, jak tylko dasz mi szansę. Do tej pory raczej było z tym słabo, prawda Kali?

ocenił(a) film na 9
zweistein

Rumienię się, gdy mnie nazywasz imionami boskimi. Jaka tam ze mnie Atena czy Kali, dziecko.

ocenił(a) film na 9
zweistein

W każdym poście możesz pisać o filmie. W każdym z tej szansy nie korzystasz. Na razie kilkadziesiąt razy. Może niedługo sto. Oskarżysz mnie o to, że cię zmuszam do pisania głupot? :)

ocenił(a) film na 9
zweistein

To nie jest post o filmie, dziecko!

ocenił(a) film na 9
zweistein

No i zasadniczo jest kłamstwem, że się starasz. Starasz się mi dociąć, ale ekscytacja widoczna w twoich postach, poddenerwowanie skutkujące literówkami, to podpowiada, że męczysz się na próżno.

Przy okazji: łapiemy cię na kolejnych kłamstewkach. Piszesz o staraniu, ale właśnie ostatnią rzeczą, jaka by ci dziś na myśl przyszła, jest postarać się coś zrozumieć, poprawić. Chcesz tylko zaatakować. :)

hyrkan

O jakich kłamstwach mowa? Że podobno nie latasz za mną na forach i nie dopisujesz się do moich postów, gdzie się tylko da? Fakt, kłamstwo oczywiste.

Wytykanie literówek... ;) No, to już chyba blisko ściany, kiedy takimi argumentami musisz się podpierać, maluchu. Ale walcz, walcz dzielnie, nie poddawaj się.

ocenił(a) film na 9
zweistein

Kłamczuszku. Co ja z tobą mam.

ocenił(a) film na 9
zweistein

Wytykałeś ludziom literówki. ;) Maluchu.

ocenił(a) film na 9
zweistein

A ja tylko daję ci wskazówkę, jak ujawniasz swoje podekscytowanie. Paluszki ci drżą, gdy nerwowo próbujesz wymyślić riposty, które miałyby zamaskować twoje braki w wykształceniu.

ocenił(a) film na 9
zweistein

A starasz się pisać o filmach?

ocenił(a) film na 9
zweistein

Może gdybyś mniej się starał zniżać, nie popełniałbyś tych błędów z poziomami?

ocenił(a) film na 9
zweistein

A co mi chcesz odpuścić? Podobno moje problemy to nie twoja wina, więc chyba odpuszczenie nic nie da. Dochodzisz już do końca listy pyskówek na czarną godzinę? To zacznij zamiast nich pisać coś z sensem.

hyrkan

Wzory - w twojej postaci - mam tak rozbuchane, że starczy na długo.
Szyk, precyzja i te zabójcze refleksje o filmach... Cymes!

A to moje "odpuszczanie"? Bo jednak nie lubię bić słabszych. Zarówno fizycznie, jak i intelektualnie. No wiem, klimaty bardzo ci obce, prawda? ;)

ocenił(a) film na 9
zweistein

Bardzo. W ogóle nie biję, ani fizycznie, ani intelektualnie. Nie wiem nawet czemu jakiś prostak miałby swoje trollowanie nazwać biciem intelektualnym. Chyba że chodzi ci o to, że głupiejesz celowo, aby nikogo nadmiarem własnego intelektu nie urazić. Nie uraziłbyś, no ale osądzasz innych na zasadzie projekcji.

hyrkan

To była kolejna metafora, biedaczku. Oj, słabo na tym polu, prawda?

Ale, ale - jest projekcja! Wiec jednak potrafisz pisać o filmie, choć starannie to ukrywałeś dotychczas.

ocenił(a) film na 9
zweistein

Przecież napisałem, że to była twoja kolejna próba ukrycia niewiedzy i przejścia z tematu na pyskówki. Ty to nazywasz wznioślej, metaforą, tak jak ignorancję własną masz za intuicję.

ocenił(a) film na 9
zweistein

Lubisz trollować?

ocenił(a) film na 9
zweistein

Ciągle piszesz o filmach, na przykład w tym poście? Hipokryto. :)

hyrkan

Staram się odpowiadać na twoje uwagi Kali. Ale skoro one ciągle nie są o filmie, mimo moich usilnych próśb, to co mam zrobić?

ocenił(a) film na 9
zweistein

Możesz
- nie kłamać
- myśleć
- nie obrażać rozmówców
- nie zrzucać odpowiedzialności na innych za to, że z własnej woli piszesz bzdury. :)

Możesz też oczywiście zrobić dokładnie odwrotnie. Nie prosiłeś mnie o nic jeszcze.

ocenił(a) film na 9
zweistein

Nie starasz się odpowiadać na moje uwagi, omułeczku. To jest oczywiste od pierwszego postu.

ocenił(a) film na 9
zweistein

Może pisz o filmach?

ocenił(a) film na 9
zweistein

No, to chyba nie jest post o filmie.

ocenił(a) film na 9
zweistein

Czy bijesz ludzi twoim zapoconym lusterkiem? W piaskownicy czy poza nią?

ocenił(a) film na 9
zweistein

To chyba nie o filmie, nie?

ocenił(a) film na 9
zweistein

Miałeś mi napisać o mistrzowskich barwach. Czy czerwony (rozpoznaję) jest bardziej mistrzowski niż indygo czy mniej?

ocenił(a) film na 9
zweistein

Zauważyłem już, czytałeś, że kierujesz się opiniami ekspertów na wiarę, ale jednocześnie wyszukujesz właśnie tych "ekspertów", którzy podzielają twoje uprzednie poglądy.

Nie zaufasz nawet logice matematycznej, gdy przy jej użyciu wykryto ci sprzeczności. Bo obrona przekonań jest dla ciebie ważniejsza. Zatem może uczciwiej - nie powołuj się na ekspertów, skoro własne zabobony to dla ciebie instancja nadrzędna?

hyrkan

Niezwykle interesujące, wielopoziomowe refleksje o kinie. Twoje wysokie mniemanie o sobie wydaje się w pewni usprawiedliwione.

ocenił(a) film na 9
zweistein

Bardzo ciekawie znów piszesz o filmach. Brawo.

hyrkan

Oklaski zwrotne. Tylko nie mów, że nie zasłużyłeś.

ocenił(a) film na 9
zweistein

I znów o filmach. Brawo.

ocenił(a) film na 9
zweistein

Brzdącu, zdajesz sobie sprawę ze swojej hipokryzji? :)

ocenił(a) film na 9
zweistein

A na czym opierasz przekonanie, że mam wysokie mniemanie o sobie?

hyrkan

Ale tam, nie udawaj. To wyłazi miedzy wierszami, serio widać.

ocenił(a) film na 9
zweistein

Chodzi ci o to, że wyżej cenię swoje zdanie niż zdanie niedouczonego pyskatego dziecka?

ocenił(a) film na 9
zweistein

A co jeszcze widzisz w tym zupełnie białym tle między wierszami? Tam coś się rusza? Miga?

ocenił(a) film na 9
zweistein

Spytałem o kryteria. Wyśmiałeś niedawno mnie, bo stosowałem logikę. Twoje kryteria to "wyłazi".

To znów jest MIŁE. Jest pewna grupa ludzi, wielu przedstawicielu trolluje. Łączy ich śmiech z nauki, a wiara we własną intuicję. Ci ludzie wiedzą, że na przykład logiki nie znają, ale obracają to na swoją korzyść, wyśmiewając innych za użycie logiki. Bo prawdziwy mędrzec widzi, gdy mu wyłazi. Albo skrzypi, jak pisałeś. :)

Ostatecznie zatem porozmawialiśmy sobie trochę o kryteriach, jakich używamy.

hyrkan

Wiesz, chyba szklana kula dawałaby trafniejsze diagnozy. Spróbuj też z fusami.
Ale pomysł, żeby w refleksjach filmowych zastosować logikę matematyczną przedni! Dzielny malec.

ocenił(a) film na 9
zweistein

Już gdzieś pisałem, że twoje argumenty popierają astrologię. Dziękuję za jeden przykład więcej.

ocenił(a) film na 9
zweistein

Pomysł, że logika matematyczna nie stosuje się gdziekolwiek tylko podkreśla twoje braki w wykształceniu.
Gdy skończysz gimnazjum, będziesz się mieć za humanistę, ale osoby wykształcone poznają, że chodzi o indolencję matematyczną.

ocenił(a) film na 9
zweistein

A jakie są twoje kryteria oceny? "Nie skrzypi" napisałeś ostatnio. Logika matematyczna naprawdę jest lepszym narzędziem. :)

ocenił(a) film na 9
zweistein

Brzdącu, brzdącu. Mógłbyś wyjaśnić, gdzie jeszcze i dlaczego nie stosujesz logiki?

ocenił(a) film na 9
zweistein

Czemu ma spojrzeć w zapocone?

hyrkan

Wiesz, taka retoryka. Sprawdź w słowniku, bo najwyraźniej jesteś zadziwiony.

ocenił(a) film na 9
zweistein

W sensie: trollowanie? Chciałeś go tak nieuprzejmie zaatakować?

hyrkan

Ciekawe, że nie zauważyłeś, że to ja zostałem zaatakowany?
Nie, wcale nie uprzejmie, to tylko ty umiesz.

ocenił(a) film na 9
zweistein

Rozejrzałem się, pimpku, na forum. Jesteś trollem. Mam cię mieć za trolla z kompleksem "to mnie tu atakują"? Okejka.

ocenił(a) film na 9
zweistein

Że tak wrócę z twoich nudnych zwierzeń na temat filmu: czy zapytałeś już internetów, kogoś mądrego, mamy, kolegów, o te kryteria jakości w sztuce (i na przykład "mistrzostwa barw")?

Kryterium "zgadza się z tym poglądem bardzo niewielka garstka ludzi, którzy wzajemnie ręczą za swoją eksperckość" to kryterium potwierdzające moc astrologii. Parapsychologowie, telepaci i rycerze Jedi mają pewnie swoje szkoły, dyplomy, czyli "wiedzę" poświadczoną przez wiedzących pokolenia wcześniej. Mogą mieć wspólne przekonania. I jedyne co im przeczy, to rzeczywistość.

Zamiast mi powtarzać po raz kolejny, że krytycy mają wiedzę, sięgnij po tę wiedzę i mi podaj kryterium jakości, którego nie będzie się dało łatwo podważyć.

ocenił(a) film na 9
zweistein

Jeśli już jesteśmy przy zauważaniu: zauważyłeś, że dopiero gdy się poczujesz zaatakowany, jesteś w swoim żywiole? Że pytany o kryteria rzucałeś pyskówką, a gdy ci jakiś rozmówca napisał (szczerze i trafnie) złe słowo, to już tej pyskówki było naprawdę dużo. Widać, co lubisz pisać zamiast rzeczowych argumentów. Jeszcze się poskarż, że naprawdę czujesz się atakowany. Biedne dziecię.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones