PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1098}

A teraz coś z zupełnie innej beczki

And Now for Something Completely Different
7,9 42 879
ocen
7,9 10 1 42879
8,0 16
ocen krytyków
A teraz coś z zupełnie innej beczki
powrót do forum filmu A teraz coś z zupełnie innej beczki

Nigdy nie byłem zwolennikiem albumów muzycznych typu "The Best Of" czy "The Ultimate..." Uważam, że jeżeli ktoś chce poznać dany zespół czy artystę powinien zapoznać się za całą jego dyskografią albo pracowicie zbierać wszystkie jego albumy.

Tak samo jest z Pythonami. Z ich twórczości wydusicie wszystko tylko wtedy, kiedy zobaczycie "Latający Cyrk". W filmie wiele skeczy niemiłosiernie poskracano, skecz o najzabawniejszym dowcipie świata został pozbawiony pointy, skecz o papudze sztucznie przechodzi w piosenkę o drwalu. I tak dalej. Nie, zdecydowanie lepiej jest zobaczyć wszystkie odcinki "Cyrku", jeden po drugim. One stanowią po prostu nierozerwalną całość, podobnie jak piosenki Pink Floyd: odsłuchaj całe "Dark Side Of The Moon", albo nie słuchaj w ogóle.

Petrikauer

Jako fan Pythonów powinieneś mówić 'ni' ;)

ocenił(a) film na 7
vonzky

hahaha

ocenił(a) film na 8
vonzky

Już dawno żadna wypowiedź na Filmwebie mnie tak nie rozśmieszyła :D

vonzky

Dobre :-)

ocenił(a) film na 7
Petrikauer

Mam to samo odnośnie tego filmu. Niedosyt.

ocenił(a) film na 6
Petrikauer

Właśnie ! mam te same zastrzeżenia, poskracali niemiłosiernie.
dam tylko 6/10

ocenił(a) film na 5
None200

Czyli dlatego mi się nie podobał tak bardzo, jak reszta radosnej ich
twórczości (albo radosna reszta ich twórczości).
*poszedł szukać pełnych odcinków cyrku*
:D

ocenił(a) film na 5
Petrikauer

Właśnie. Również nie jestem zwolenniczką The Best Of.
Monty Python w pigułce? Może dla mas - bo krócej, bo nie trzeba się zbyt natrudzić, żeby choć trochę się o nich dowiedzieć. Ale jednak to nie to.
Dla starej gwardii fanów - to dużo za malo, ale chyba nie dla nich było to adresowane. Dla zdobycia nowych, może być, ale nadal polecam Cyrk.

ocenił(a) film na 10
Revenga

Macie racje, za mało... Lecz jako fan Pythonów, to mógłbym ich oglądać 24h na dobe :P A dlakogoś kto ich nie zna to są najlepsze fragmenty i mągą zachęcić do poznania całej twórczości... Ja oglądałem całą ich twórczość, nawet film pt. "Żółtobrody" choć typowych Pythonów tam nie ma... Pozdrawiam :)

ocenił(a) film na 9
Petrikauer

Latający cyrk oglądnałem w całości 2 razy i bardzo dobrze, że powstało takie coś jak ten film, bo z chęcią obejrzałem "skrót" z odcinków.

ocenił(a) film na 7
Petrikauer

Nie wszyscy chcą poznawać dogłębnie jakiegoś artystę i mają do tego prawo. Niektórzy skupiają się na "przebojach"
stąd płyty The best of czy koncertówki nie są niczym złym. Natomiast chcąc wyrobić sobie opinię rzetelną powinno
się poznać twórczość lepiej. Co do Pink Floyd i tej płyty ... to chcąc poznać w pełni jej wybitność
oczywiście nie powinno się poprzestać na hicie Money.

armarange

nie do końca się zgodzę ze zrównywaniem the best of z koncertówkami... wersje live są często lepsze od studyjnych... wiele zespołów uważa, że nic nie daje takiego kopa jak kontakt z publiką

to tak totalnie odbiegając od tematu ;p

ocenił(a) film na 8
Petrikauer

Mimo wszystko dobrze, że jest pełnometrażowy film, łatwo dostępny, który zawiera te skecze, choć mnie też rażą niektóre ich wersje, skrócone albo z inną puentą. I praca kamery też mi się średnio podobała. Niemniej to wciąż genialni Pythoni i można się uśmiać do łez.
W tym filmie najlepiej wypadła wyprawa na Kilimandżaro.

ocenił(a) film na 3
Petrikauer

Też nie lubię płyt składanek w większości są bezsensu, dobre porównanie z tymi Pink Floyd'ami.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones