PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1099}

Żywot Briana

Life of Brian
7,9 185 624
oceny
7,9 10 1 185624
8,3 35
ocen krytyków
Żywot Briana
powrót do forum filmu Żywot Briana

głupie

użytkownik usunięty

i beznadziejne.czym wy się tak podniecacie

ocenił(a) film na 7

Aż takie beznadziejne to nie jest.

ocenił(a) film na 4
RAC_79

Oj beznadziejne, beznadziejne. W ogóle nie potrafiłam się skupić na treści, wszystko działo się (a raczej przeciągało) niezrozumiale. Fakty były ze sobą średnio powiązane. Mało żartów. Jedynie się uśmiałam przy fragmencie z "Wielgasem Kuta sem".

ocenił(a) film na 10
Maddleine

No to gratuluję poczucia humoru :D Nie obrażaj się ale czy należysz do ludzi których potrafi rozbawić wypowiedziane w filmie słowo "DUPA" ale jak już przyjdzie do czegoś ciut bardziej wymagającego to "W ogóle nie potrafiłam się skupić na treści, wszystko działo się (a raczej przeciągało) niezrozumiale. Fakty były ze sobą średnio powiązane". Chyba najbardziej spójna produkcja MP a ty piszesz że fakty ze sobą nie powiązane? Może jakiś remake oglądałaś? :)

Żeby było jasne, to po prostu nie typ humoru dla Ciebie i nic w tym złego, tyle że pisanie o beznadziejności nie do końca jest na miejscu. Lepiej napisać "nie bawi mnie ten typ humoru".

ocenił(a) film na 1
RAC_79

Jest. Całkowicie to jest beznadziejne!

użytkownik usunięty

Bo to jest humor "absurdalny". W kulturze brytyjskiej na porządku dziennym, dla Polaka niezrozumiały. Nie przesadzajcie z tym "beznadziejnym", raczej zastąpcie to czymś bardziej zgodnym z prawdą, a mianowicie: "mnie się bardzo nie podobało" lub "nie rozumiałem/am tych żartów".

Bo mnie się z kolei ten film podobał, właśnie dlatego, że był taki absurdalny i autorzy nie podawali akcji na tacy - a to właśnie lubię. :)

ocenił(a) film na 9

Jeśli ludzie śmiali się tylko na scenie z 'Wielgasem Kuta_sem' to widać na jakim poziomie jest ich humor. :D
Ja podzielam Twoje zdanie. Mi ten rodzaj humoru odpowiadał, polewałam na filmie, najbardziej chyba na początku. Nie umiem się zdecydować z czym poradzili sobie lepiej: z Żywotem, czy z Graalem?

użytkownik usunięty
Kij_z_tym

W moim prywatnym rankingu, chyba jednak wyjdzie na pierwsze miejsce biała puchata kulka skacząca do gardeł i odżynająca głowy rycerzy, czyli królik - morderca z jaskini. :D

ocenił(a) film na 10

To ja mam w takim razie brytyjski mózg. Bo ja uwielbiam ten film. Nie było takiego momentu gdzie nie zwijałabym się ze śmiechu. Pythoni są wielcy. Święty Graal też jest obłędny. Nie no to są mistrzowie jeśli chodzi o komedie. Ja nie rozumiem ludzi, których skecze Pythonów nie śmieszą. Jak można się z tego nie śmiać? Ta scena gdzie Gilliam i Idle grają strażników więziennych, Idle jest jąkałą a Gilliam niedorozwinięty umysłowo i przychodzi rzymski żołnierz, żeby uwolnić Briana i się ich pyta o niego, no to można paść ze śmiechu jak mu próbują odpowiedzieć. Albo Palin i "ukrzyżowanko!"... i wiele wiele innych. Albo scena kamieniowania. Jak to nie śmieszy, to ja nie wiem co w takim razie śmieszy takich ludzi jak autor tego wątku?

użytkownik usunięty
ewej

Scena kiedy "dobry samarytanin" spieszy z pomocą prawdziwemu Jezusowi, by ponieść trochę za niego krzyż (tak jak wg Biblii, że mu go potem odda), na co Jezus reaguje entuzjastycznym podskokiem i ucieczką. :D :D :D CUDOWNE, no pączek z marmoladą! :D

ocenił(a) film na 10

Skąd pomysł że to był Jezus? Ale scena super ;)

użytkownik usunięty
Ajku_

Tak mi się skojarzyło bez zerkania w napisy i obsadę, a później po prostu przeczytałem, że tam się kilka razy Dżizus przwija przez film. :)

użytkownik usunięty

Bez jaj

ocenił(a) film na 1

o biedaku, wyrazy współczucia...

ocenił(a) film na 9

był świetny, wczoraj obejrzałam i cały czas się śmiej. Pierwszy raz płakałam ze śmiechu :) moment, w którym debatują i "co zrobili dla nas rzymianie?", "mówieniem nic nie zdziałamy". Piękne, analogia do dzisiejszego świata: zamiast coś zrobić godzimy się... No i mega był moment pisana na murze. No i oczywiście scena z kosmitami- co to ma być? tak jak by scenarzysta pisał, pisał doszedł do skoku i co teraz, za wcześnie na śmierć- dobra dajemy ufo. Warto zobaczyć :)

użytkownik usunięty
darrej

UFO było kwintesencją absurdu! :D Wspaniała scena.

ocenił(a) film na 10

Dzięki temu, że była tam scena z UFO, jak byłem nastolatkiem, uświadomiłem sobie, że oglądałem ten film będąc dzieckiem z moim ojcem i żyje! Co więcej, nawet nie jestem ateistą. :) Wspaniały film.

ocenił(a) film na 5
Kamysto

jeden z 3 filmów na 1000 który w mojej ocenie dosc sporo rózni się od sredniej oceny społecznosci:) dla mnie nic specjalnego.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones