PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1099}

Żywot Briana

Life of Brian
7,9 185 618
ocen
7,9 10 1 185618
8,3 35
ocen krytyków
Żywot Briana
powrót do forum filmu Żywot Briana

Warto obejrzeć. Inteligentna satyra. Brytyjski humor. Always Look On The Bright Side Of Life
:-)

ocenił(a) film na 9
nikah

Typowy brytyjski humor. Wielka odwaga twórców. Takich filmów się nie zapomina :-) Pozycja obowiązkowa. Klasyka komedii Monty Pythona. Oglądać bez wahania!

nikah

Gówno, nie odwaga. Bezczelnie, konformistycznie podkładają się pod trendy panujące od 1968 roku. Spróbowaliby coś takiego zrobić o Mahomecie! Odważna to była "Pasja", za którą Gibsona środowisko zmasakrowało.

ocenił(a) film na 10
Brother_shamus

Pytanko co tak odważnego było w Pasji, oprócz pokazania przesadnego okrucieństwa? To jak dla mnie aż tak odważne nie było, choć moja babcia usilnie wmawia mi że męka Jezusa właśnie wyglądała, a na pytanie skąd to wie mówi że po prostu wie, no ale cóż ona już tak ma.

ocenił(a) film na 7
Ghoost667

A ja uważam że najlepszym filmem o Chrystusie jest Jesus Christ Superstar(stary). Pokazuje te emocje i uczucia. Później "Ostanie kuszenie...". To jest prawdziwe poświęcenie...

ocenił(a) film na 7
Brother_shamus

Zgadzam się! Muzułmanie daliby popalić...Dlatego właśnie Nergal nie pali koranu. Katolicy są słabi, oni się nie obronią...

ocenił(a) film na 10
czarna_maggie

Tu nie chodzi o słabość, bo nic "silnego" nie ma w zabijaniu innych za to że śmieją się z tego w co wierzysz. To fanatyzm (a zarazem potężny idiotyzm) a nie wiara.

ocenił(a) film na 7
Ghoost667

To był taki lekki sarkazm.

nikah

I tak dla wiadomości - choć jestem katolikiem, często wyśmiewam Kościół, jego biurokrację, hipokryzję i ortodoksyjnych wyznawców, a "Every Sperm is Sacred" uważam za jeden z lepszych skeczy Pythonów. To tak dla tych ateistycznych fanatyków, co czytając powyższy post, chcieli już mnie zbluzgać.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones