PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1099}

Żywot Briana

Life of Brian
7,9 185 624
oceny
7,9 10 1 185624
8,3 35
ocen krytyków
Żywot Briana
powrót do forum filmu Żywot Briana

OTWÓRZCIE OCZY

ocenił(a) film na 10

To jeden z najśmieszniejszych filmów, jakie widziałam:)Dla mnie, on został stworzony nie tylko dla komedii, ale też po to, by otworzyć ludziom oczy, np. pokazać, jak naprawdę mogło być z Jezusem, a my jesteśmy stadem baranów, które wierzą we wszystko, co kościół powie.

SnowPantera

" pokazać, jak naprawdę mogło być z Jezusem,..."

To jak "naprawdę mogło być"? Bo w filmie ukazano go raczej "po bożemu".

ocenił(a) film na 10
zweistein

Na przykładzie Briana;)

SnowPantera

Brian mógłby zastąpić Chrystusa? To pokazał film? ;)

ocenił(a) film na 10
zweistein

Hahaha...chyba do końca się nie rozumiemy;)

SnowPantera

Ależ nic łatwiejszego, jak naświetlić nieco swoje stanowisko, prawda?

ocenił(a) film na 10
zweistein

W takim sensie, że ten cały wielki Jezus Chrystus, syn boży, którego zmartwychwstanie, i same narodziny w szopce są świętowane co roku, i od których liczona jest n.e., ten którego matka dziewica zaszła w ciąże, wcale może nie był taki wielki? Tylko było z nim jak z Brianem? Uznali go za świętość, jego zgubiony sandał uznawali za znak, a on był tylko wieśniakiem? A później jeszcze zostało to ulepszone o leczenie w jakiś tajemniczy sposób...potem jeszcze zmartwychwstanie w tajemniczy sposób...Ja to zrozumiałam jako jeden z przekazów, i trudno jak twój sposób rozumowania jest inny, to jakoś to przeżyję. Tylko radzę szybko przeczytać, zanim filmweb skasuje ten komentarz ze względu na treść.

SnowPantera

Dziwne - bo w filmie wielkość Chrystusa jawi się dobitnie, podobnie jak to, ze Brian nie jest Mesjaszem - więc paralelność obu bohaterów i ich losów jest dość powierzchowna.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones