PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1099}

Żywot Briana

Life of Brian
7,9 185 671
ocen
7,9 10 1 185671
8,3 35
ocen krytyków
Żywot Briana
powrót do forum filmu Żywot Briana

Dużo zabawnych sytuacji, wiele ukrytych znaczeń w filmie. Np. gdy Brian zdjął sandał, aby zwrócić uwagę i zatrzymać choć na chwilę goniący go tłum skutek był odwrotny do zamierzonego, bo głupi lud wziął to jako znak od boga :) Wszędzie są ukryte znaczenia. Poza tym bardzo trafna, humorystyczna puenta nawiązująca do całego filmu, gratulacje też za odwagę, bo całość jak by na to nie patrzeć była trochę kontrowersyjna, ale to na +

Teraz już nie robią takich dobrych produkcji :) Jak widać wartościowy, zabawny film nie musi mieć wyszukanych efektów specjalnych, ani aktorów, którzy tłuką mega kasę nieadekwatną do roli.

powerjet

Co do tego sandału: on po prostu w biegu zgubił sandał, odwrócił się, żeby go podnieść, ale zobaczył tłum "wiernych" i zdecydował się biec z jednym butem... Ale masz rację mówiąc, że "lud wziął to jako znak od Boga".
Mnie się najbardziej podobało 5 scen (szczególnie), choć cały film genialny:
- imię Boga ("Jehowa") i kamieniowanie przez "mężczyzn" (naprawdę to były kobiety),
- wypisanie na ścianie zdania po błędnej łacinie, przyjście Centuriona, poprawa pisowni i przepisywanie 100 razy tej sentencji,
- Biggus Dickus z żoną Incontinentia Buttocks,
- Brian udający proroka na poczekaniu,
- "Always look on bright side of life", którą śpiewam codziennie...
Niezapominając o każdej scenie z Narodowym Frontem Judei w roli głównej, powalający Front. Aha, i jeszcze ich Oddział Samobójczy, słowa uznania za wyobraźnię!

ocenił(a) film na 9
Newbie

To mi przypomniał się jeszcze ten staruszek zamknięty w celi razem z Brianem i nazywający go szczęściarzem gdy szedł na ukrzyżowanie - śmieszna scena :)

ocenił(a) film na 9
Newbie

Dodam, że jeśli chodzi o kamienowanie to zostało ukazane jak codzienna rozrywka tamtejszych ludzi - np. obawa, ze spóźnią się na widowisko, zakup kamieni (tak jak popcornu do kina)

ocenił(a) film na 9
powerjet

Ile Ty masz lat, że to jest dla Ciebie "stare kino"?

ocenił(a) film na 9
medithanera

"stare" to bardzo ogólne określenie. Po prostu tak napisałem bo to film z poprzedniego wieku.

Mam 15-naście lat jeżeli jest to aż tak bardzo istotne.

ocenił(a) film na 9
powerjet

Nie jest, pytałam z czystej ciekawości. Ale to znaczy, że Ty też jesteś stary, bo jesteś z poprzedniego wieku :]

ocenił(a) film na 9
medithanera

ehh, moje obolałe kości ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones