PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1099}

Żywot Briana

Life of Brian
7,9 185 666
ocen
7,9 10 1 185666
8,3 35
ocen krytyków
Żywot Briana
powrót do forum filmu Żywot Briana

Dlaczego w Polsce ten film pojawił się w 2004 roku?? Po 25 latach premiery na świecie?

ocenił(a) film na 9
Lx3

Wydaje mi się, że jest to swego rodzaju odpowiedź na Pasję, Mela Gibsona, która była mniej-więcej w tym czasie.

Magnum_

No, ale te filmy mają zupełnie inne charaktery

ocenił(a) film na 9
Lx3

Jednak oba filmy opisują wydarzenia z początku naszej ery, w Pasji jak wiemy ukazane jest to niesamowicie dramatycznie, a Żywot Briana jest swego rodzaju odpowiedzią na to, że nie musi być tak źle ;]

Magnum_

Yhy, na jednym się pośmiałam ;), na drugim poryczałam ;/

Lx3

A ja jak ogladalem Pasje w kinie to cały czas się śmiałem (w myślach), bo niedługo wcześniej widziałem własnie "Żywot Briana" :D Przypomniały mi się teksty typu:

-Ukrzyżowanie?
-Nie, mnie puszczają wolno.
-Aha, to miło, do widzenia.
-Żartowałem, idę na ukrzyżowanie

albo

-Ale to nie mój krzyż!
-Nie trzeba było go brać...

(nie są to dokładne cytaty)

ocenił(a) film na 10
Magnum_

Raczej nie powstał w tym samym czasie, a już na pewno nie był odpowiedzią na Pasję. Żywot Briana miał premierę światową w 1979 roku, a więc ponad 20 lat przed Pasją.

Lx3

identyczne sytuacje są w : Czas apokalisy 25 lat po premierze, dyktator 70 lat !!! po premierze i pare innych przypadków, już dawno przestałem się kierować filmwebem w tej kwesti

ocenił(a) film na 10
Lx3

Ten film był wcześniej dostępny na kasetach VHS. Miałem go z lektorem jakieś co najmniej 20 lat temu. Tłumaczenie było o niebo lepsze niż z napisów dostępnych obecnie na DVD. Tylko gorsza jakość obrazu. Pytasz, dlaczego pojawił się na DVD dopiero teraz? To proste. Pontyfikat naszego rodaka z Watykanu za bardzo na to nie pozwalał. Polska udawała, że tego filmu po prostu nie ma. Szkoda, że na DVD nie dali polskiego lektora w oryginalnym wydaniu.

ocenił(a) film na 6
Lx3

Zapewne dlatego, ze Polska to kraj wyznaniowy.

ocenił(a) film na 9
Lx3

no wlasnie, bo u nas nie mozna smiac sie z Jezusa, a co bardziej istotne, z koscioła. TVP 2 puszczał LCMP za kadencji SLD w zarzadzie, teraz próżno go gdziekolwiek szukać.

kapral11

Co to LCMP

kapral11

Jaki film to LCMP ? Bo nie mogę nigdzie znaleźć.

kapral11

Jaki film to LCMP ? Bo nie mogę nigdzie znaleźć.

ocenił(a) film na 9
mistrz_sheldon

latajacy cyrk monty pythona. serial.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones